Налазите се овде: О школи ОШ Мика Митровић

Историјат

ОШ Мика Митровић Богатић

Основна школа у Богатићу почела је са радом око 1826. год. као једна од две основне школе Мачванског округа.

Постојећа школска зграда саграђена је 1968. год. и од тада је кроз њене учионице и ходнике прошло преко 30.000 ученика.

Више од две трећине запослених су бивши ђаци ове школе. Они раде као наставници, учитељи, стручни сарадници или административно-техничко и помоћно особље.

У саставу Основне школе раде и два издвојена одељења, у којима се изводи настава од првог до четвртог разреда, у Белотићу и Бановом Пољу. Последњих година доста се радило на реновирању и опремању како матичне школе тако и подручних школа.

Школа располаже са 22 учионице и кабинета, фискултурном салом и трпезаријом.

Ова школа је освојила многобројне награде са својим ученицима и наставницима, стекла је бројна признања и похвале.