ЧИТАЊЕ ЈЕ БОГАТСТВО И СРЕЋА!

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара ОШ „Мика Митровић“ Богатић се придружила  акцији Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“

Реализација ове акције је била у среду – 3.03.2021. године у учионици школе у складу са епидемиолошким мерама ( одржавање прописане дистанце и ношење маски).  Ученици млађих разреда читали су одабране текстове наглас. Пре почетка читања је направљен кратак увод о значају читања, колико читање утиче на изражавање и богаћење речника сваког појединца. Ученици су читали различите врсте текстова (проза, поезија) уз присуство учитеља, психолога, педагога и библиотекара.

Ученица четвртог разреда, награђена је књигом као једна од највернијих читатељки школске библиотеке.

Препорука