Налазите се овде: За ученике Актуелности

STOP NASILJU

Посетили смо . . .

Позоришна представа за децу „Стоп насиљу“ у ОШ „Мика Митровић“

У трпезарији Основне школе „Мика Митровић“ 29.11.2016. године изведена је позоришна представа за децу „Стоп насиљу“. Намењена за децу узраста од првог до шестог разреда. Глумци са ФДУ су нам показали своје глумачке способности у представљању једног магичног света који долази из књиге. Подсетили су нас на омиљене ликове из цртаних филмова Попаја, вештице и Мачка у чизмама. Поручили су нам да се дружимо и поштујемо и не тучемо и не свађамо. Али су нам указали и на неопходност читања књига, да нас то оплемењује и зближава.

Глумци су нас насмејали до суза како ученике тако и наставнике. Након наступа неки су се фотографисали са својим омиљеним ликом. Ова представа је једна у низу активности које се предузимају у нашој школи ради спречавања ученичког насиља.