Налазите се овде: Вести

30. Nov. -0001 Атлетска секција Белотић

ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА У ДВОРАНИ ЗА АТЛЕТСКЕ ШКОЛЕ

13.03.2016.

Атлетичари „АШК –Темпо“ Шабац су били учесници првентства Београда за атлетске школе. Такмичење је одржано у новој атлетској дворани у Београду. Организатор је било АС Београда.

Деца су се такмичила у трчању на 60, 100, 300, 500 метара, скок даљ, скок у вис. Атлетичари из Белотића су остварили одличне резултате. Бојан Мијатовић 2. место на 300метара, Милица Ћирић 3. место на 60 метара и Лазар Смиљанић 3. место на 400метара. Сви малишани су показали изузетно залагање и наступали као прави професионалци.

„АТЛЕТСКИ МИТИНГ ПРИЈАТЕЉСТВА“ СРЕМСКА МИТРОВИЦА

24.04.2016.

Атлетичари атлетске секције из Белотића узраста млађих пионира постигли су низ одличних резултата у дисциплинама 60, 200, 300 метара, као и у бацању вортекса. Бојан Мијатовић је освојио треће место у трчању на 60 метара, Лазар Смиљанић друго место у трчању на 200 метара, а Миливој Ћирић прво место у бацању вортекса.

„ВАСКРШЊИ КРОС“ БЕЛОТИЋ

07.05.2016.

На фудбалском игралишту у Белотићу одржан је традиционални „Васкршњи крос“ на којем су учествовала деца предшколског узраста и основци од првог до осмог разреда из Белотића, Богатића и Шапца. Крос је организовала ОШ „Мика Митровић“ из Богатића, у сарадњи са атлетском секцијом из Белотића, која је члан АК АШК ТЕМПО из Шапца. Учествовало је око 150 такмичара у 15 трка, на стазама од 100 – 600 метара. Најуспешнијим организатор је уручио медаље и дипломе.

РЕГИОНАЛНО ПРВЕНТСТВО У „ДЕЧИЈОЈ АТЛЕТИЦИ“ ШАБАЦ

21.05.2016.

Шабац и АК „АШК – Темпо“ били су домаћини регионалног првентства у дечијој атлетици. На првентству је учествовало око 150 малих атлетичара, а надметало се 10 екипа у две узрасне категорије 2005/2006. и 2007/2008. Треће и четврто место у обе узрасне категорије заузела је екипа АК „АШК-Темпо“ Шабац. Чланови екипе из Белотића били су: Смиљанић Марко, Јеринић Огњен, Митровић Анђела, Смиљанић Лаза, Смиљанић Катарина, Смиљанић Милица, Мијатовић Бојан, Лазић Петар и Ћирић Миливој.

ДРЖАВНО ПРВЕНТСТВО/ФИНАЛЕ У ДЕЧИЈОЈ АТЛЕТИЦИ

10.06.2016.

У Крушевцу је одржано финале Србије у дечијој атлетици на коме су екипе АК „АШК –Темпо“ Шабац освојиле треће и четврто место.

Дечија атлетика је екипно атлетско такмичење, прилагођено реквизитима и начином такмичења најмлађима. Екипу чини осам чланова и две резерве. Резултати чланова екипе се збрајају и гледа се укупан резултат, а екипа са највише сакупљених бодова је на крају победник. Чланови екипе из Белотића су: Смиљанић Марко, Јеринић Огњен, Смиљанић Лазар, Смиљанић Катарина, Смиљанић Милица, Мијатовић Бојан, Ћирић Миливој.